lek. wet. Olga Młocek

Swoje zainteresowanie zwierzętami i pracą z nimi Pani doktor Ola zaczęła jako nastolatka zapisując się na wolontariat w częstochowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Przygoda ta trwała przez 10 lat, a przenosząc się do Wrocławia na studia podjęła wolontariat we wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery. Do tej pory stara się jeśli tylko czas na to pozwala, pomagać zwierzakom w potrzebie współpracując z Fundacją Animalove spod Częstochowy.
Pani doktor Studiowała na UP we Wrocławiu początkowo Zootechnikę.
W 2013 r. udało jej się dostać na wymarzony kierunek- Weterynarię. Nie marnując żadnej wolnej chwili praktykowała od drugiego roku studiów w gabinetach oraz przychodniach weterynaryjnych we Wrocławiu oraz w Częstochowie, a Uczelnia była jej drugim domem.
Kilku lekarzy spotkanych na jej drodze, których bacznie obserwowała w codziennej pracy zaszczepiło w niej zamiłowanie do anestezjologii.
Interesuje ją także intensywna terapia i medycyna ratunkowa. Są to takie dziedziny, które bardzo ją fascynują, a nauka zagadnień z nimi związanych mija bez najmniejszego znudzenia.
Idąc za ciosem postanowiła zaraz po studiach zacząć kurs w Międzynarodowej szkole anestezjologii weterynaryjnej VASTA. Niedługo odbędzie trzecią i zarazem ostatnią część tego kursu.
Poza anestezjologią z dziedzin weterynarii interesuje się także diagnostykę obrazową, internę- szczególnie nefrologię i dermatologię.
Prywatnie jej życie umilają kotka Lola- adoptowana ze schroniska oraz foksterier Lara, która dodaje codzienności nieco szaleństwa. W wolnym czasie jeździ konno, na rowerze i dużo spaceruje.