Szczepienie psów
Podstawowe szczepienia dla psów wykonuje się przeciwko: nosówce, chorobie Rubartha, parwowirozie, parainfluenzie, leptospirozie, boreliozie. Ustawowym obowiązkiem każdego właściciela psa jest jego zaszczepienie przeciwko wściekliźnie między 3, a 4 miesiącem życia, a następnie takie szczepienie należy powtarzać co rok.

Szczepienie kotów
Koty szczepimy na: herpeswirozę, kaliciwirozę, panleukopenię i chlamydiozę i białaczkę. Szczepienia u kotów przeciwko wściekliźnie nie jest obowiązkowe, ale mając na uwadze bezpieczeństwo kotów i ich właścicieli zaleca się szczepienie kotów wychodzących.

Okresowe regularne odrobaczenia
Zwierzęta dorosłe zalecamy odrobaczać co 3 m-ce, zwierzęta w okresie wzrostu do ukończenia 6 m-ca życia co 1 m-c. Odrobaczenie dostosować należy zawsze do konkretnego osobnika oraz stopnia narażenia. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do odrobaczenia jest biegunka.

Okresowe profilaktyczne badanie stanu zdrowia
Zalecamy by zwierzęta dorosłe badać minimum 1 raz w roku (badanie obejmuje ocenę kliniczną oraz badania dodatkowe, jeżeli lekarz uzna, że jest taka potrzeba. Zwierzęta starsze (po ukończonym 7 roku życia), zalecamy badań co 6 m-cy.

Wystawianie paszportów
Czipowanie
Zabezpieczanie przeciwko pasożytom zewnętrznym
Zalecamy całoroczne zabezpieczanie zwierząt przeciwko pchłom oraz sezonowe zabezpieczanie przeciwko kleszczom.