Posiadamy CYFROWY SCANNER RTG firmy AGFA. Aparat ten umożliwia szybką oraz dokładną ocenę m.in. narządów jamy brzusznej oraz klatki piersiowej, układu kostnego, tkanek miękkich, jam ciała, co sprawia, że diagnoza jest bardzo precyzyjna. Wykonujemy zdjęcia w kierunku dysplazji stawów biodrowych oraz stawów łokciowych. Współpracujemy ze specjalistami w dziedzinie radiologii weterynaryjnej – możliwość oceny stopnia dysplazji wraz z wpisem do rodowodu (dr Jan Siembieda).

Na czym polega badanie RTG?
Jest to technika obrazowania wykorzystująca promienie rentgenowskie. Bardzo często stosowana w diagnostyce układu kostnego W metodzie tej wykorzystane jest zjawisko różnego pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez różne tkanki ciała.

Jak długo muszę czekać na wyniki badania?
Zdjęcia rentgenowskie robimy na bieżąco i po kilku minutach możemy je z Państwem omówić na ekranie monitora. Zdjęcia są wydawane na Państwa życzenie na płytach CD.

Jak przygotować mojego psa do badania RTG?
U pacjentów wymagających tzw. premedykacji konieczna jest przynajmniej 12 godzinna głodówka oraz wcześniejsze umówienie się na zabieg. Przed badaniem należy usunąć z psa czy kota cieniujące elementy takie jak kolczatka, obroża, szelki.

Czy trzeba golić sierść mojego psa do badania RTG?
Nie, golenie jest wymagane tylko przy badaniu USG.