Wykonujemy przeglądowe badania jamy brzusznej (ocena narządów jamy brzusznej: m.in. nerek, wątroby, jelit, pęcherza moczowego, macicy, prostaty, nadnerczy, węzłów chłonnych, żołądka, trzustki), badanie w kierunku ciąży, ropomacicza, guzów nowotworowych w jamie brzusznej). Badanie echokardiograficzne serca.
Dysponujemy nowoczesnym aparatem USG Sonoscape S22 (2018r.), na którym wykonujemy szczegółowe badania narządów jamy brzusznej, klatki piersiowej, badanie echokardiograficzne serca. Aparat wyposażony jest w głowicę mikroconvex oraz głowicę kardiologiczną sektorową, dzięki której można wykonać badanie echo serca z dopplerem (ciągłym oraz pulsacyjnym). Jest to zaawansowany aparat stacjonarny, który udostępnia pracę w najbardziej zaawansowanych trybach obrazowania i zapewniający wysoką jakość w codziennej diagnostyce małych zwierząt.

Jak przygotować mojego zwierzę do badania USG?
Badanie jamy brzusznej: minimum 12 godzinna głodówka, przed samym badaniem (około 1-2h) w miarę możliwości powstrzymujemy zwierzę przed oddawaniem moczu (staramy się nie wychodzić na spacer).
Badanie przewodu pokarmowego: Dodatkowo może wymagać podania preparatu usprawniającego transport gazów, których nadmierna ilość znacznie utrudnia badanie (np.espumisan).
Badanie pęcherza moczowego: Powstrzymanie zwierzęcia przed oddaniem moczu na około godzinę przed badaniem.

Czy do badania wymagane jest znieczulenie ogólne?
Nie. Znieczulenie zwykle nie jest potrzebne, ponieważ jest to badanie całkowicie bezbolesne.

Czy do badanie trzeba wygolić sierść?
W większości przypadków sierść musi być golona do przeprowadzenia badania ultradźwiękowego. Sonda powinna mieć bezpośredni kontakt ze skórą, wówczas obraz jest najbardziej czytelny. W niektórych przypadkach, np. diagnostyce ciąży, golenie może nie być konieczne. Często. aby uzyskać jak najbardziej dokładny obraz, sierść nawilżamy alkoholem i stosujemy obfitą ilość rozpuszczalnego w wodzie żelu ultradźwiękowego.

Jak długo muszę czekać na wynik badania?
Badanie ultrasonograficzne jest wykonywane w czasie rzeczywistym, zatem wyniki są znane natychmiast i zostają omówione z właścicielem po zakończeniu badania. Opis badania wydawany jest najczęściej do kilku dni po wykonanym badaniu, a na życzenie właściciela zdjęcia oraz filmy z badania nagrywane są na płytę CD.